Araç Koltuk Yıkama

10 Şubat 2023 tarihinde eklendi.
Yazıyı okuyan kişi sayısı 204

arayın

Temizliğin en Kaliteli Hali, Bakterilere karşı en uygun önlem arayın çözüm bulalım...

Fiyat listesi Hemen arayın
halı bildirim

Araç koltuğu yıkamanın önemi

Araç içi koltuk yıkama hizmeti çok sık yapılması gereken işlemler arasında yer alır. Araç içi yıkanması özellikle kullanıcılarının sağlığı açısından çok önemlidir.

Özellikle çeşitli mikropların ve bakterilerin sık sık nüfuz ettiği koltuklar aynı zamanda bu istenmeyen maddelerin yuvası haline gelir.

İstenmeyen maddelerin yaşaması için oldukça uygun ortam olduğu kesindir. Sadece mikro organizmalar için değil aynı zamanda toz, kir, polen gibi çeşitli zararlı maddelerinde saklanması için oldukça uygundur. Araç içi koltuk yıkama hizmeti birçok araç için gereklidir.

Araçlarda Kötü Koku Oluşumu

Araçlardaki kötü kokuların ortaya çıkması kir ve lekelerin oluşumuyla da ilgilidir. Kullanılacak araç kokuları bu sorunu çözebilir fakat kısadır ve etkili değildir.

Derinden gelen kokular tekrar ortaya çıkacaktır. Koltuk iç yüzeyindeki kirler kokulara neden olur. Bu yüzden vakumlu cihazların kullanımı önemlidir.

Araç koltukları düzenli periyodik olarak bakım ve temizliğe ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden araç koltuğu bakımı ve temizliği kaliteli araç özelliklerinden biridir.

Bu işlemi kendiniz yapmak yerine daha detaylı ve profesyonel olarak araç koltuk yıkama ekibimizden destek alabilirsiniz.

Araç koltuk temizliği için 7/24 tüm Antalya semt ve ilçelerinde profesyonel ekip ve özel temizleme cihazlarımızla hizmetinizdeyiz.

Araba-Araç Koltuğu Nasıl Yıkanır?

Araç koltuğu temizlemenin en önemli noktası vakumdur.

Çünkü koltuk yıkanırken su olmadan kuru olarak koltuk temizlenmez. Yüzeysel olarak temizlenebilir ama kumaş altındaki kir leke ve mikroplar kalır. Araç koltuğu yıkarken deterjanlı su koltuğa püskürtülür ve vakum cihazı ile çekilir.

Eğer çok beklenirse su sünger içine gidebilir.

Deterjanlı su ile kumaş içerisindeki lifler yumuşar.

Bu sayede kirler ve lekeler vakum ile makinaya çekilir. Çektirme işlemleri sonrası bazı lekeler kalabilir.

Bunlar, oje, mum, yağ, tükenmez kalem gibi. Bu lekeler için ayrı ayrı çözücü kullanılarak yıkama işlemi yapılır.

Araç koltukları yıkanırken varsa elektronik sistemler kapatılarak zarar görmesi engellenir.

Araç Yıkamada Kullandığımız Teknikler

Aracınızın temizliğini yaparken herhangi kir, bakteri ve mikroorganizmaların artmaması için ve daha çabuk kuruyabilmesi için daha az su ile daha kaliteli bir temizlik yapılmalıdır.

Unutulmaması gereken konu şudur ki araç koltukları temizlenirken kullanılacak olan fazla su hem koltukların geç kurumasına hem de çabuk yıpranmasına sebep olacaktır.

Firmamız koltuk yıkama konusunda oldukça özenli davranmaktadır.

Kullanmış olduğumuz ürünler %100 doğal içeriklere sahip ürünlerdir.

Ayrıca aracınızın koltuklarını yıkarken lekeleri vakumlu aletler ile temizlemekteyiz.

Bu şekilde bir temizlik koltuklarınızın sadece dış yüzeyinin değil hijyenik açıdan iç yüzeyinde tamamen temizlenmesini sağlamaktadır.

Aynı zamanda kullanmış olduğumuz yıkama makinelerimizin vakum özelliği oldukça kuvvetlidir.