Yerinde halı yıkama

10 Şubat 2023 tarihinde eklendi.
Yazıyı okuyan kişi sayısı 181

arayın

Temizliğin en Kaliteli Hali, Bakterilere karşı en uygun önlem arayın çözüm bulalım...

Fiyat listesi Hemen arayın
halı bildirim

Yerinde halı Yıkama Antalya

Antalya Toros halı yıkama olarak Randevu verdiğimiz saatte ekibimiz yaşam alanınıza geliyoruz. İlk Çalışma sonrası koltuklarınızın emiş gücü yüksek makinalarımızla toz ve kaba kirlerinden arındırılmasıdır.

yerinde yıkama
yerinde yıkama

Yani sanayi tipi süpürgelerimizle koltuklarınızı önce süpürüyoruz. Bu işlem yapılmadan koltuklar yıkanmaya çalışılırsa, bazı kaba kir ve artıkların koltuklarınızı lekelendirmesi, renk ve iz bırakması mümkündür.

Lütfen koltuk yıkama firmanızdan önce kuru temizlik yapmasını talep edin. Müteakiben, koltuk yıkama için kullanacağımız özel karışımlı yıkama suyunu hazırlıyoruz.

Bu yapılırken koltuk kumaşlarınızın özelliğine göre yıkama şampuanı ve solüsyonların seçilmesi önemlidir.

Koltuk yıkama şampuanı koltuk kumaşının çeşidine göre seçilmeli; kaliteli, sağlığa zararlı kimyasallar içermeyen markalı bir ürün olmalıdır.

Toros halı yıkama halı temizleme ürünlerini ve leke çıkartıcılarını kullanmaktadır.

Koltuk yıkamacı olarak sizleri uyarmanın bizim ilk işimiz olduğuna inanıyoruz. Lütfen, hangi koltuk yıkama firmasını tercih ederseniz edin, yıkama fiyatından önce kullandıkları yıkama şampuanlarını ve solüsyonları, markalarını sormayı ihmal etmeyin.

Koltuk yıkama ekibinin, üzerinde marka olmayan, nereden alındığı belli olmayan, alelade plastik bidonlara doldurulmuş deterjanlar kullanmasına izin vermeyin.

Piyasada bulunan birçok korsan ve merdiven altı firma, bulaşık deterjanlarına ekledikleri renklendiricilerle koltuk şampuanı görüntüsü verilmiş solüsyonlar kullanmaktan çekinmemektedir.

Bu tip deterjan ve solüsyonlar, koltuk kumaşlarınıza kalıcı hasar verebilir ve her gün üzende çocuklarınızın uyuduğu, oynadığı koltuk döşemeleri kanserojen ve sağlıksız maddelerle kaplanabilir.

Koltukların süpürülmesini takiben, hazırladığımız yıkama suyu ile koltuklarınızı tamamen ıslatıyoruz. Islatılan koltukları yıkamadan önce kirlerin yumuşaması için bir süre beklenmesi gerekecektir.

Bu süre boyunca, koltuklarınızda varsa özel leke ve kirler için, leke çıkartıcı solüsyonlarımızı kullanıyoruz. (Firmaların birçoğu her türlü lekenin çıkartılacağına dair sözler verebilir, ama bu gerçeği yansıtmamaktadır.

Koltuklarda mevcut lekelerin %95’ini yok edebilen kuvvetli leke çıkartıcılar olmakla birlikte, kesinlikle çıkartılamayacak leke ve akmalar da mevcuttur.

Koltuktaki lekeler için kaliteli firmalar bir çok ürün kullanmakla birlikte, aşırı ısrarcı olarak çıkmayacak lekeler için firmaların koltuk kumaşını yıpratacak, hatta hasar verecek asidik solüsyonlar kullanmasına izin vermeyin.)

Antalya Yerinde Halı Yıkama

Antalya Toros halı yıkama şirketi  olarak yerinde halı yıkama ile hizmetinizdeyiz: Yerinde halı temizleme işleminde dünya çapında kullanılan püskürtmeli emiş boru sistemi makinaları kullanıyoruz.

ROTOVAC temizleme başlıkları halı üstünde çalışırken her yönden derinlemesine yıkama yapar, yağ ve kirlerden eser bırakmaz.

İsterseniz içeride ayakkabı kullanmayın, ben ayakkabıları dışarıda, kapıda bulunduruyorum deyin, gene de cadde ve sokakların tüm kir ve tozu bir süre sonra halılarınıza nüfuz edecektir.

Eğer düzenli halı temizleme yaptırmıyorsanız, sonuçta halılarınız gün geçtikçe yıpranarak eskiyecektir. Ancak halıların düzenli yıkanması ve temizliği ömürlerini uzatarak size daha sağlıklı bir Antalya yaşam ortamı sağlayacaktır.

Halı temizlemede dikkat edilmesi gereken hususlar sırasıyla; halı şampuanı, kullanılan makinalar, leke çıkartıcılar ile özenli olarak verilen emek ve hizmettir.

Halı yıkama ve temizleme nasıl yapılır?

Halı temizlemek için birçok ilkel yöntem kullanılmakta olup, ( tıraş köpüğü, sirkeli su, normal şampuanlar, deterjanlar, Arap sabunu vb.) bu yöntem ve malzemelerin kıymetli halılarınıza zarar verebileceğini, renklerini soldurarak erken yıpranmalarına sebep olabileceklerini biliyor musunuz?
Halı temizlemede yapılan yanlış uygulamalar neticesinde Halılarınız çekebilir ve buruşuk ve katlı görüntüler ortaya çıkabilir.

Halılarınız yumuşaklığını kaybederek sertleşebilir. Halılarınızda kullandığınız malzemeler çabuk kurumaz ve kokuya sebep olur.

Sirke vb. maddeler de koku yapabilir. Leke temizliği için yapılan sert uygulamalar halının yıpranarak kelleşmesine sebep olabilir. Leke çıkarma işlemi sonucunda leke daha fazla yayılabilir.

Küçücük bir leke, büyük bir alanı kaplar hale gelebilir.

Derine inmiş toz, kir ve makyajların temizliği yerine yüzeysel temizleme yapılmış olur.

Yıkama yapılmış ama durulama iyi yapılmamış olduğundan kir ve tozların daha derine inmesine neden olunur. Çabuk kurumayan halı içerisinde fazla bekleyen atık su çürümelere ve zararlara sebep olur.

Sadece elektrik süpürgesi kullanımı yalnızca fiziki temizleme sağlar.