Antalya Toros Koltuk Temizleme İpuçları?

10 Mart 2023 tarihinde Blog kategorisine eklendi.
Yazıyı okuyan kişi sayısı 456

arayın

Temizliğin en Kaliteli Hali, Bakterilere karşı en uygun önlem arayın çözüm bulalım...

Fiyat listesi Hemen arayın
halı bildirim

ANTALYA KOLTUK TEMİZLEME VE YIKAMA

Koltuk nasıl silinir ve temizlenir? Koltuk, evde yataktan sonra en sık kullanılan parçalardan biridir. Öğleden sonra uykularından, Cumartesi gecesi film seanslarından ve evden çalışma günlerinden dolayı, koltuğunuz her zaman yanınızda. Ancak, birkaç ay önce satın aldığınız o güzel yeşil kanepe artık kötü görünüyorsa, bu hafta sonunun iş listesini yeniden düşünmenin zamanı geldi. 

KOLTUK NE SIKLIKLA TEMİZLENMELİ?

Altı ayda bir (veya ne zaman leke çıksa), koltuğunuz ya da kanepeniz derinlemesine temizlenmelidir. 

İyi haber şu ki, koltuğunuzu ya da kanepenizi derinlemesine temizlemek, kendi başınıza bir saatten kısa sürede kolayca yapabileceğiniz bir şey.

KOLTUK NASIL SİLİNİR? İŞTE GEREKLİ MALZEMELER

 1. Bir vakum 
 2. Mikrofiber havlular
 3. Kağıt havlu 
 4. Kuru bir fırça 
 5. Bulaşık deterjanı 
 6. Karbonat 
 7. Enzim bazlı bir temizleyici (isteğe bağlı) 
 8. Elde taşınan buharlı temizleyici (isteğe bağlı) 

Koltuğunuzun kumaşına ve ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak yukarıdaki malzemelerden ne kadarına ihtiyacınız olacağı değişebilir.

TEMİZLİĞE BAŞLAMADAN ÖNCE KOLTUĞUN BAKIM ETİKETİNİ KONTROL EDİN

Başlamadan önce, kullanmak istediğiniz hangi temizlik solüsyonlarının güvenli olduğunu görmek için koltuğunuzun bakım etiketini üç kez kontrol etmek isteyebilirsiniz. İşte genellikle koltuk etiketlerinde yer alan uyarılar:

 • T : Koltuğunuz için yalnızca su bazlı bir temizleyici güvenlidir.
 • O / R : Su bazlı veya solvent bazlı bir temizleyici güvenlidir.
 • S:  Koltuğunuz için yalnızca solvent bazlı temizlik kimyasalları uygundur.
 • X: Maalesef bu, kanepenizi süpürmekten başka bir şey yapmamalısınız anlamına geliyor.

Koltuğunuzda neyin güvenli olduğunu öğrendikten sonra, evdeki doğal çözümleri veya mağazadan satın alınan bir temizlik solüsyonunu tercih edebilirsiniz.

IL SİLİNİR?

İlk adım, tüm döküntülerin, evcil hayvan tüylerinin, kirlerin ve kırıntıların süpürüldüğünden emin olmaktır. Koltuğunuzun tüm kısımlarını nazikçe süpürmek için ya elektrikli süpürgenizin döşeme aletini ya da el süpürgesini kullanın. Mümkünse minderlerinizi çıkarın ve her yönden aldığınızdan emin olun. Kir biriktirme eğiliminde olan düğmelere, süslemelere ve dikişlere odaklanın.

Kuru bir fırça, topaklanmış döküntüleri gevşetmenin iyi bir yoludur, böylece onu vakumlayabilirsiniz.

KOLTUKTAKİ LEKELERİ TEMİZLEME

Evcil hayvanınız varsa veya sıklıkla leke bırakabilecek içecekler tüketiyorsanız, biraz daha fazla dikkat gerektirebilecek birkaç temizlik noktanız daha olma ihtimali vardır. Peki koltuk nasıl silinir?

Lekeyi hemen fark ederseniz, fazla sıvıyı emmek için bir kağıt havlu kullanmalısınız. Ardından, bir kapta birkaç damla bulaşık deterjanı karıştırın ve bu karışımı lekeye sürün ama kumaşı karışımla doyurmayın. Kurumaya bırakın ve gerekirse tekrarlayın.

Zor bir leke varsa, koltuk bakım etiketiniz güvenli olduğunu söylediği sürece solvent bazlı bir temizleyici kullanabilirsiniz.

Yeni bir temizleyiciyi ilk kez kullanıyorsanız, kumaşa zarar vermeyeceğinden emin olmak için koltuğunuzun göze çarpmayan bir yerinde nokta testi yapmanızı öneririz.

KOLTUK TEMİZLİĞİ VE KARBONAT

En temiz insanların asla karbonatsız kalmamasının bir nedeni var – onu evin her odasında kullanabilirsiniz. 

Baştan aşağı kolay bir temizlik için, kuru koltuğunuzun her yerine karbonat serpin ve en az yirmi dakika bekletin. Ardından, elektrikli süpürgenizin aparatını kullanarak tüm karbonatı süpürün.

Bu yöntem, nazikçe tazelenmek ve koltuğunuzdaki genel kötü kokuları gidermek için harikadır.

TAŞINABİLİR BUHAR ALETİ

Buharlı temizleyiciniz varsa, önerilen temizleme solüsyonunuzla doldurun. Evcil hayvanınız varsa, geçmiş kazalardan kalan kokuların üstesinden gelebilecek enzim bazlı bir çözüm öneriyoruz:

Sirke harika bir alternatiftir. Buharlı temizleyiciyi, lekeleri gördüğünüz yerde çalkalayarak minderlerin, kolların ve koltuğunuzun arkasının üzerinde gezdirin. Kanepenizin kurumasına izin verin ve gerekirse tekrarlayın. Kepez Halı Temizleme,Muratpaşa Halı Temizleme,Konyaaltı Halı Temizleme

Islak bir temizlik yöntemi seçtiyseniz, yastıkları çıkardığınızdan ve kanepeye geri yerleştirmeden önce havalanmalarını sağladığınızdan emin olun. 

İşlemi hızlandırmak için hafif kumaşlar güneşte bırakılabilir ancak küf oluşumunu önlemek için yastıkları tamamen kuruyana kadar kıpırdatmadı ınızdan emin olmalısınız. Antalya Halı Temizleme

Benzer haberler

Halı yıkama ve koltuk yıkama hakkında çeşitli bilgiler...

KOLTUK LEKELERİ NASIL ÇIKAR

KOLTUKTAN LEKE ÇIKARMA YÖNTEMLERİ Evlerin olmazsa olmaz eşyaları arasında y

Antalya Hizmet Bölgelerimiz

Antalya Halı Yıkama ve Koltuk Temizleme Kepez Halı Yıkama Konyaaltı

Halıda ve Koltukda Cay lekesi Çıkarmanın Püf Noktaları

Toros Halı ve Koltuk Temizleme Antalya Bazen geleneksel desenler bazen min